Sprawdzanie pozycji strony jest możliwe dzięki wykorzystaniu do tego celu specjalnych programów. Można sprawdzać frazy, na które wcześniej strona była pozycjonowana.

Możemy mieć jednak problem, ponieważ jeśli zaczniemy sprawdzać stronę na kilka czy kilkanaście fraz to Google może nasze IP zablokować. Tego nie chcemy, dlatego trzeba wykorzystać do tego serwer proxy. Jest to bezpieczne i pewne rozwiązanie, które niesie ze sobą same korzyści.

Trzeba tylko przejrzeć różne oferty, które wskażą nam, na co konkretnie warto postawić. Czasami trzeba poświecić na szukanie więcej czasu, ale nam się to opłaca. Pod uwagę bierzemy cenę i ilość prywatnych adresów, jakie otrzymamy. Musimy jeszcze sprawdzać wiarygodność firmy, którą wybraliśmy. To musi być ktoś pewny, ktoś, kto ma dobre opinie. Wtedy mamy pewność, że trafiliśmy pod właściwy adres i że ten serwer proxy spełni wszystkie nasze wymagania. Będzie stabilnie działał i będziemy mogli korzystać z niego wtedy, kiedy tylko chcemy. Oferty są w taki sposób przygotowane żeby i duże firmy, które potrzebują nowych adresów prywatnych i osoby prywatne mogli znaleźć dokładnie to, czego szukają i co jest im w tej chwili najbardziej potrzebne.

Najciekawsze oferty polskich proxy

Na pewno warto stawiać na to, co polskie. Mamy wtedy polską lokalizacje i możemy wybrać sobie taki serwer, który nie ma dla nas żadnych ograniczeń. Możemy wtedy jeszcze lepiej go wykorzystać do monitorowania pozycji albo po prostu do wchodzenia na strony internetowej. W łatwy sposób można będzie porównać sobie poszczególne pakiety, które mamy do wyboru. Trzeba się tylko zastanowić jak dużo prywatnych adresów jest nam potrzebne. Najlepiej skonsultować się z firmą, która się zajmuje sprzedażą takiej oferty, a wtedy będziemy z ich pomocą mogli wybrać najlepsze rozwiązanie. Polskie firmy mają się bardzo dobrze i oferują coraz lepsze parametry swoich serwerów. Wybierając polskie proxy na pewno będziemy bardzo zadowoleni, bo lepszej oferty na pewno nigdzie nie uda nam się znaleźć.