Jedna z najważniejszych wielkości w odniesieniu do kredytów hipotecznych. Zdolność kredytowa to wielkość odrębna dla każdej osoby. Oczywiście może się ona w czasie zmieniać. Można także powiedzieć, że owa zdolność kredytowa jest nieco inna w każdym z banków.

Próbując uzyskać kredyt hipoteczny warto jest poznać własną zdolność kredytową w każdym z funkcjonujących na naszym rynku banków. Dzięki temu będzie można uzyskać kredyt na najlepszych dla siebie warunkach. Oczywiście jednak wizyta w każdym z banków to nic prostego. Istnieje jednakże w tym względzie nieco inna możliwość. Z uwagi na kwestię zaoszczędzenia własnego czasu oraz profesjonalizm podmiotów zajmujących się doradzaniem w kwestiach kredytów, warto jest skorzystać z ich pomocy. Nasza oferta, a konkretnie rzecz ujmując nasz wniosek kredytowy jest w naszym imieniu kierowany do wielu różnych banków, tam jest rozpatrywany i wówczas my sami oszczędzamy sporo czasu.

Na naszą zdolność kredytową składają się oczywiście nasze zarobki, nasze wydatki, posiadane zobowiązania, w tym również inne kredyty. Na pewno również istotna będzie nasza historia kredytowa.

Jeśli jest ona pozytywna, to tym samym szanse na pozyskanie wymaganej wielkości kredytu będą znacznie większe. Mówiąc o takich podmiotach, jakimi są doradztwa kredytowe, wskażemy na krakowski podmiot prowadzony przez pana Michała Strzylaka. Jest to podmiot, który funkcjonuje na rynku od bardzo wielu lat i który na swoim koncie posiada już bardzo wiele zrealizowanych umów kredytowych. Dzięki ścisłej współpracy z aż trzydziestoma bankami, klient ma znacznie większe szanse na to, aby uzyskać to, na czym mu najbardziej zależy. W każdym z banków zdolność kredytowa jest inna, a składając wnioski, do co najmniej kilku można uzyskać lepsze warunki i można bardziej aktywnie przystąpić do negocjacji bankowych. Warto zajrzeć na stronę internetową http://www.1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny, na której mamy umieszczonych znacznie więcej cennych informacji na temat tego podmiotu jak również na temat różnych aspektów związanych z kredytem hipotecznym.