Filipiny to idealnie miejsce do nurkowania dla tych osób, które interesują się bitwami morskimi. Zatoka Coron właśnie jest dla takich osób. Tutaj można znaleźć pozostało między innymi po bitach II wojny światowej.

Miejsce jest magiczne i niepowtarzalne, dlatego nie ma się, co dziwić, że przyciąga, co roku mnóstwo miłośników nurkowania. Schodząc na dno możemy liczyć na zobaczenie dużej ilości wraków wojennych Japonii. Oczywiście to nie wszystkie atrakcje, jakie na nas czekają. Znajdziemy również wulkany, jaskinie i jeziora. Filipiny mają naprawdę bardzo dużo do zaoferowania i warto z takiej oferty skorzystać. Filipiny to trzysta gatunków koralowców i 60% gatunków ryb, które występują na rafach koralowych.

Cel wyjazdu na Filipiny

Na pewno celem najważniejszym jest zobaczenie pod wodą tego, co najciekawsze. To, dlatego można będzie być w rezerwacie przyrody wyspy Verde. Polecimy również na wyspę Sangat i będziemy w Zatoce Coron. Jeśli zdecydujemy się na organizowany wyjazd to w cenie będziemy mieć wliczone śniadania. Spróbujemy regionalnej kuchni Filipin i to również będzie dla wielu z nas atrakcja. Zorganizowany wyjazd oznacza, że mamy wszystkie nurkowanie, włącznie ze spaniem wliczone w cenę. Według planu w ciągu kilku dni wyprawy będzie można zejść pod wodę do osiemnastu razy. To będzie wystarczająca ilość nurkowań żeby poznać podwodny świat Filipin i żeby się nim oczywiście zachwycić. Na pewno taka wyprawa przyda się tym osobom, które kochają to, co nowe i chcą poznawać inne miejsce niż te, które zwiedzali do tej pory.

Można dzięki temu poznać trochę innej kultury, ale również zejść pod wodę w całkowicie innym wyjątkowym miejscu. Dla osób zainteresowanych nową przygodą można polecić stronę http://www.bestdivers.pl/wyprawy/filipiny-wyspy-sangat-verde-mindoro-coron-luzon-busuanga/, gdzie opisywana jest cała wyprawa. Mamy tutaj koszty, dokładny opis wszystkiego, co jest wliczone w cenę. Ten opis i te zdjęcia powinny zachęcić każdego z nas do wybrania się na Filipiny.