Robienie zdjęć na ziemi nie jest łatwe, ale tym bardziej, jeśli mamy to robić z góry. Wtedy potrzebujemy dobrego sprzętu, który będzie wyposażony w aparat o bardziej dużej matrycy. To nam gwarantuje zdjęcia bardzo dobrej jakości ale i tak nie będzie tak łatwo jak nam się wydaje.

W przypadku zdjęć bardzo ważne będzie ustawienie wartości ISO. Nie mając doświadczenia często popełnia się tutaj błąd.

Pamiętajmy o tym, że im mniejsze będzie ISO tym lepiej. Specjaliści radzą żeby cały czas ustawiać ISO blisko poziomu stu. Wtedy mamy mniejsze szumy zdjęcia. Nie możemy zapomnieć również o tym, że jeśli zmieniamy ISO to trzeba będzie zadbać o inne parametry tak żeby wszystko ze sobą współgrało. Tylko w takiej sytuacji mamy o wiele większe szanse na to, że zdjęcia wyjdą nam naprawdę bardzo dobrze. Robiąc zdjęcia warto zadbać również o specjalne filtry.

Jednym z bardziej popularnych jest filtr polaryzacyjny. Stosując filtry trzeba być ostrożnym, bo można trawa może okazać się za mocno zielona, a woda za mocno niebieska. Jeśli będziemy próbować różnych filtrów to będziemy wiedzieć, który i w jakich okolicznościach jest dla nas odpowiedni. Do wyboru mamy kilka filtrów i trzeba będzie się z ich możliwościami i parametrami zapoznać.

Nasze super zdjęcia

Jeśli widzimy, że zdjęcia nie wyglądają najlepiej to potrzebny nam będzie specjalny program, który pozwoli nam dokonać zmian. Nie przesadzajmy z dodawaniem efektów, bo zdjęcie nie będzie wtedy miało nic wspólnego z oryginałem. Musimy nawet tutaj nauczyć się korzystania i korygowania wad naszego zdjęcia. Wtedy takie zdjęcie będzie nadal naturalne, ale zarazem będzie bardzo ładne. Robiąc zdjęcia trzeba będzie stawiać na format albo 4: 3 albo 16:9. Który lepszy? Popróbujmy, a sami się o tym przekonamy i będziemy wiedzieli, co wybrać. W inny sposób się o tym nie przekonamy, bo opinii na ten temat jest bardzo dużo. Każdy lubi coś innego. Każda osoba, która chce wykonać zdjęcia z drona musi się tego nauczyć, bo teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką.