Ukraina to kraj na styku kultur, bliski polskim sercom i ogólnie – po prostu wart odwiedzenia. Atrakcji jest tam jednak tak dużo, że nie sposób zobaczyć je wszystkie podczas jednej wycieczki, dlatego dobrze wiedzieć, które z nich będą najlepsze na pierwszą wizytę w tym kraju.

Kijów i Lwów

Jak w przypadku większości krajów na świecie, tak i w przypadku Ukrainy najpierw warto udać się do stolicy. Kijów zaskoczy nas przede wszystkim swoją architekturą, na którą składają się m. in. imponujące, bardzo stare monastyry, ale ponadto uświadczymy tam również wielu innych atrakcji kulturowych, jakich nie sposób spotkać gdziekolwiek indziej w Europie.

Drugim miejscem wartym odwiedzenia – i odwiedzanym zresztą przez Polaków najczęściej – jest oczywiście Lwów. Przemierzając tamtejsze uliczki, ma się wrażenie, że wszystko to już skądś znamy, i słusznie – miasto to ma bowiem iście polski klimat, bliski naszym sercom, zbudowany przez mnóstwo polskich akcentów itd.

Jałta – jedyny taki kurort w Europie

Jeżeli nie lubimy turystyki krajoznawczej – a takiej uświadczymy w Kijowie czy Lwowie – warto wybrać się do Jałty, zwanej przez wielu „jedynym takim kurortem w Europie”. Wspaniałe góry, podziwiane zresztą z plaży nad morzem Czarnym, egzotyka w beztroskiej atmosferze, bary, restauracje i luksusowe kluby – tak, Jałta to doskonała propozycja dla wszystkich szukających wypoczynku i rozrywki. Wycieczki do Lwowa na Ukrainę, realizowane są przez wiele biur podróży tj. kresy.com – warto poznać wszystkie oferty biur przez wyszukiwarkę google.

Kamieniec Podolski, czyli miasto mityczne

Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest Kamieniec Podolski – miasto wręcz legendarne, którego symbolem jest imponująca katedra (należąca do Kościoła Katolickiego) z islamskim minaretem (tj. wysoką wieżą przypominającą latarnię morską), na którego szczycie znajduje się figura Matki Bożej. Ponadto piękna rzeka, niezwykła forteca, liczne zabytki – tak naprawdę nie sposób wyobrazić sobie wycieczki na Ukrainę bez odwiedzin Kamieńca.

Ukraiński step

Niewielu wie, że na terenach Ukrainy znajdują się też stepy, gdzie żyją antylopy, bizony i inne tego typu zwierzęta. Askania Nowa – bo o niej mowa – to rezerwat rozpościerający się na powierzchni stu kilometrów kwadratowych, w którym można podziwiać dziką naturę w jedynym takim wydaniu na skalę całej Europy.