W Wielkiej Brytanii można spotkać wiele systemów prawnych, z którymi trzeba się zaznajomić i później z nich rozliczać. Urzędy skarbowe wszystko bardzo dobrze sprawdzają, dlatego nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek pomyłki.

Podatki utrzymują państwo, dlatego jeśli z czegoś się podatnik nie rozliczy to trzeba się liczyć z tego konsekwencjami. CIS to podatek, który reguluje rozliczenia i płatności pomiędzy wykonawcą, a podwykonawcą. Dotyczy to głównie branży budowlanej. Zasada jest tutaj bardzo prosta, a mianowicie, jeśli są dwie firmy, które razem ze sobą współpracują i jedno jest zatrudniona do wykonania pracy przed drugą to wzajemnie mają zobowiązania finansowe i regulują to przepisy system CIS. Dzięki temu systemowi branża budowlana jest bardzo dobrze kontrolowana przez urząd skarbowy. Można też bardzo szybko sprawdzić czy przedsiębiorstwa działają zgodnie z prawem podatkowym i urzędy cały czas z takiej możliwości oczywiście korzystają.

Jak rozliczać się z CIS?
Prowadząc własną firmę budowlaną trzeba będzie mieć sporą wiedzę na temat tego jak to wszystko wyliczyć i przeliczyć. Im więcej jest podwykonawców tym więcej jest rozliczeń, a pomylić się nie można, bo czeka nas kara. W takiej sytuacji trzeba będzie wynająć polskiego księgowego działające w UK. Polacy bardzo często zakładają małe firmy budowlane w Wielkiej Brytanii, dlatego firma księgowa im się bardzo przyda. Można uniknąć wielu nieprozumień i kar. Najważniejsze jest przecież to żeby działać zgodnie z prawem, jakie obowiązuje na terenie Wielkiej Brytanii. Wtedy urzędy nie mają się, do czego przyczepić, a my możemy na spokojnie sobie pracować. Wynajmując księgowego można szybko się tych problemów pozbyć.

Na stronie księgowość Londyn znajduje się firma księgowa, która idealnie pasuje do systemu CIS. Zatrudniają ludzi z bardzo dużym doświadczeniem, który w indywidualny sposób podchodzą do swojej pracy. Wytłumaczą każdemu, o co w tym chodzi, a jak będzie trzeba to zaoferują kompleksowe usługi.