Najprawdopodobniej osiemdziesiąt procent kobiet zadaje sobie to pytanie, stojąc codziennie przed lustrem: „Jak się skutecznie odchudzać?”. Odpowiedź nie skrywa tajemnych metod, magicznych sposobów, czy też czarodziejskich mikstur. Jest prosta, lecz jednocześnie wymagająca wiele pracy. Otóż dieta i ćwiczenia fizyczne to jedyny sposób, aby zrzucić zbędne kilogramy. Droga do uzyskania smukłej sylwetki jest długa i wyboista, pełna wyrzeczeń, jak również pułapek, skrywających się pod postacią kuszących kremówek, fikuśnych czekoladek, gęstych i tłustych sosów lub pachnących bułeczek prosto z piekarni.

Paradoksalnie liczne zagrożenia pojawiają się często ze strony najbliższych: spotkania towarzyskie, wypady rodzinne lub rozmaite okazje do świętowania są dla osób odchudzających się prawdziwym egzaminem z siły woli. Podczas takich sytuacji rodzina i przyjaciele często zachęcają nas do jedzenia różnych smakołyków: „Tylko kawałeczek, przecież od takiego małego kawałka nie utyjesz!”, „Może jeszcze dokładkę, zobacz jakie pyszności!”, i tak dalej, i tak dalej…Każdy, kto się kiedykolwiek odchudzał wie dobrze, o czym mowa. W takich chwilach tylko od nas samych zależy, czy zdamy ten trudny test i czy nie zaprzepaścimy tygodni, a czasem i miesięcy wytrwałej pracy nad własnym ciałem. W jednym nasi bliscy mają rację: rzeczywiście, jeden kęs nie zniweczy wszystkich naszych wysiłków. Problem polega na tym, że na ogół na tym jednym kęsie się nie kończy i podobnie jak alkoholik nie może pozwolić sobie nawet na jednego drinka, tak samo osoby odchudzające się nie powinny łamać swoich zasad.

Podstawą skutecznego odchudzania jest dieta. Bez niej nawet najcięższy trening nie przyniesie rezultatów- najwyżej rozbudujemy tkankę mięśniową. Z drugiej strony, bez ćwiczeń nie uda nam się utrzymać osiągniętych efektów zbyt długo. Pamiętajmy bowiem, że ograniczając pożywienie, znacznie spowalniamy naszą przemianę materii, a odpowiednio dobrany trening pozwala przyspieszyć nasz metabolizm, dzięki czemu organizm nie odłoży „na zapas” tego, co zjemy.

African Mango gdzie kupić – pomocny może być ten suplement!