Wybierając herbicydy trzeba będzie sprawdzać, co mają w składzie. Im będą lepiej przygotowane środki chemiczne tym lepiej dla upraw.

Najważniejsze jest to żeby herbicyd trafiał w problem, z jakim się borykamy. Chwasty dwuliścienne nie są łatwe do niszczenia, dlatego trzeba wiedzieć, co tutaj zastosować. Wtedy osiągniemy swój cel i na pewno będziemy z tego powodu bardzo zadowoleni. Chwasty muszą być opryskane na jesień. To najlepszy czas, bo wtedy zaczynają zasypiać na zimę i są o wiele słabsze.

Na wiosnę budzą się do życia wcześniej niż nasze zboża, dlatego rosną bardzo szybko i bardzo się rozrastają. Gdybyśmy nic nie zastosowali to byłby dramat, bo połowa plonów mogłaby być zajęta właśnie przez chwasty. Straty byłyby ogromne, a przecież bez względu na to czy mamy hektar czy sto hektarów pola to nie chcemy mieć strat. Im więcej zyskamy tym większe będzie nasze zadowolenie. To oznacza, że każdy rolnik musi wcześniej zacząć rozglądać się na środkiem chemicznym, który będzie idealnie dopasowany do walki z chwastami dwuliściennymi.

Wtedy wiemy, że stosujemy to na jesień, a na wiosnę ewentualnie poprawiamy. W takiej sytuacji ilość chwastów na wiosnę będzie bardzo mała i po jednym oprysku znikną. Na wszystkim trzeba się znać i taką wiedzę każdy rolnik musi we własnym zakresie zdobyć i wykorzystać na swoim polu.

Stosowanie herbicydów na polu

Stosujemy nie tak jak my to uważamy tylko tak jak zalecane to jest przez producenta. Wtedy wiemy, że jest to bezpieczne i pewne i właśnie o to przecież chodzi. Musimy wybierać to, co najlepsze, najskuteczniejsze, ale też żeby to nie kosztowało zbyt wiele. Wszystko dzisiaj można zrobić i szybko wyszukać. Jeśli nie chcemy szukać tylko kupować to, co najlepsze to herbicydy w zbożach spełni nasze oczekiwania. Rolnicy z całego kraju zamawiają właśnie ten herbicyd, bo jest najlepsze. Jeśli coś się stosuje to najlepiej takie rozwiązanie, które jest skuteczne. Oszczędzamy wtedy dużo czasu i nerwów, a to jest dla każdego rolnika bardzo ważne.