Herbicydy to najlepsze pestycydy przeznaczone do zwalczania chwastów. Inne pestycydy obejmują na przykład insektycydy, które są sformułowane do zabijania owadów i fungicydy przeznaczone do zwalczania szkodliwych grzybów w plonach.

Kupując najlepszy domowy środek owadobójczy, należy przeczytać informacje na etykiecie, aby sprawdzić, czy produkt może wyrządzić jakąkolwiek potencjalną szkodę niektórym pożytecznym owadom czy zwierzętom. Najważniejszą decyzją, którą musisz podjąć przy wyborze środka owadobójczego, jest to, jakiego preparatu użyć. Termin „preparat” odnosi się do faktycznego sposobu zmieszania aktywnego składnika pestycydu ze składnikami obojętnymi, aby uczynić go wygodnym w użyciu i skutecznym w zwalczaniu szkodników docelowych. Równie ważne są koszty oprysków oraz bezpieczeństwo środowiska naturalnego, ludzi i zwierząt.

Aby zminimalizować szkodliwe działanie środków owadobójczych, powinieneś kupić mało szkodliwy produkt, który odpowiednio kontroluje szkodniki, z którymi musisz się zmierzyć. Jednak używaj środków takich jak pestycydy w ostateczności i w ilościach zalecanych przez producenta preparatu.

Tylko dlatego, że jakiś produkt niesie ze sobą potencjalne szkody, nie oznacza to, że nie można go bezpiecznie używać, o ile dokonujesz mądrego wyboru i zachowujesz ostrożność przy interpretacji etykiety produktu i specyfikacji. Musisz postępować zgodnie z instrukcjami, jak prawidłowo korzystać z produktu. Aby skutecznie rozproszyć pestycydy, użyj dobrego opryskiwacza. Jeśli zdecydujesz się na użycie pestycydu, użyj go w programie zintegrowanego zarządzania szkodnikami, który obejmuje stosowanie również metod niechemicznych. W prawie wszystkich przypadkach połączenie tych środków z regulatorami wzrostu, jak stymulacja wzrostu korzenia rzepaku, zapewni najbardziej zadowalającą i długoterminową kontrolę szkodników. Pierwszym krokiem przy wyborze pestycydu jest dokładna identyfikacja organizmu, czyli konkretnego owada, chwastów lub choroby roślin, która powoduje problemy. Jeśli szkodnik zostanie źle zidentyfikowany, nie będzie można wybrać skutecznego pestycydu lub innej strategii zwalczania.