Pary, które planują ślub, często zastanawiają się skąd czerpać pomysły, aby ich impreza była oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Z pomocą przychodzi Internet, który stał się skarbnicą wiedzy, również w branży ślubnej.

Strony usługodawców

Obecnie każda szanująca się firma posiada swoja stronę internetową. Dotyczy to również usługodawców z branży weselnej – DJ’ów, zespołów, fotografów i właścicieli domów weselnych. Na stronie znajdziemy nie tylko kontakt do danej firmy, ale również opinie na jej temat. Co najważniejsze, firmy umieszczają na stronach wiele informacji o swoim dotychczasowym doświadczeniu – to właśnie im należy poświęcić sporo uwagi. Usługodawcy, którzy funkcjonują na rynku od kilku lat, a w Internecie umieścili swoje dotychczasowe realizacje, są w większości godni zaufania.

Branżowe portale

Portal ślubny to jakby jedna wielka strona internetowa zrzeszająca usługodawców i klientów. Możemy znaleźć na niej wyselekcjonowane oferty z branży weselnej, ale także ogromną sekcję z poradami i inspiracjami na ten szczególny dzień. Portal ślubny to sposób na łatwy przegląd usług weselnych zebranych w jednym miejscu. Wiele portali posiada filtry i wyszukiwarki na swoich stronach, użytkownikowi łatwo jest więc wyszukać oferty ze swojej okolicy. Niektóre z nich mają również fora, na których przyszli małżonkowie mogą wymieniać doświadczenia i prosić o porady. Portal ślubny o również ściągawka ze ślubnej „papierologii”. Znajdziemy tu przykłady umów z różnymi usługodawcami, jak i wskazówki, na co zwracać uwagę podpisując umowę przygotowaną przez usługodawcę. Tego typu strony są z reguły bogato uzupełniane zdjęciami. Warto więc chociażby rzucić na nie okiem, aby nowy pomysł sam wpadł nam do głowy.

Prywatne blogi

Żeby podnieść się na duchu, można pomyszkować po blogach nieznanych nam osób, aby poznać ich perypetie związane z organizacją ślubu i wesela. Czasami nie tylko wpis jest inspirujący. Warto zajrzeć również do komentarzy pod nim. Dany temat komentuje z reguły kilkadziesiąt osób, a podobno co dwie głowy, to nie jedna!