Balustrady i daszki ze szkła hartowanego to świetny pomysł aby zmienić wygląd wejścia do biura, domu czy też sklepu.

Często elementy wykonane ze stali oraz szkła znajdziemy w budynkach biurowych, w budynkach użyteczności publicznej. Z pewnością nadają one pewny industrialny styl, możemy wykorzystać różne stalowe wsporniki, dodatkowo cięgna które będą podtrzymywały ciężar płyty szkła. Oczywiście w tym przypadku wykorzystujemy stal odporną na korozję, czasem są to elementy ze stali kwasowej które zachowują wygląd przez wiele lat. Z pewnością jeżeli poszukujemy nowoczesnych rozwiązań wówczas szkło hartowane będzie doskonałym pomysłem także na balustrady.

Balustrady i zadaszenia ze szkła hartowanego

Zadaszenie ze szkła hartowanego przed wejściem do budynku

W tym przypadku wykorzystuje się specjalne szkło hartowane, jest to szkło, które było podgrzane do wysokiej temperatury, następnie szybko schłodzone, dzięki czemu uzyskało odpowiednie parametry. Będzie to tafla szkła która jest odporna na zmiany temperatury, jest to szkło bardzo wytrzymałe, dlatego też nadaje się do zastosowania na zewnątrz. Szkło hartowane może być wystawione na działanie mrozu czy też promieni słonecznych, co ważne jest także odporne na szybkie zmiany temperatury.

Ze szkła możemy wykonać także drzwi wejściowe, elementy balustrady. Dostępne są oczywiście różne rozmiary, mogą one zostać docięte na dowolne kształty. Firmy zajmujące się dostarczaniem tego typu rozwiązań architektonicznych mogą wykonać plan, dociąć w warsztacie a następnie zamontować je w dowolnym miejscu. Z pewnością bardzo dobrym połączeniem może być szkło ze stalą, w tym przypadku można wykonać zadaszenia przed wejściami do budynków, może być to wejście do bloku oparte na metalowym stelażu lub też zawieszone na linkach metalowych. Naturalnie daje to bardzo ciekawy efekt, dodatkowo możemy zastosować spadek w kierunku elewacji, poprowadzić małe rynny przy budynku.

Oczywiście zadaszenie ze szkła hartowanego można dodatkowo obudować, można wykorzystać w tym przypadku rurki, elementy drewniane. Wszystko oczywiście zależy od fasady budynku, możemy dobrać elementy które będą odpowiadały stylowi całej elewacji.